Immár, lassan tíz éve, hogy kötelezővé tették a hivatásos sofőröknek a GKI vizsgát – persze előtte tanfolyamot –, amivel megszerezhető a GKI igazolvány, hogy jogszerűen közlekedhessenek az utakon és végezhessék el a mindennapi munkájukat.
Bár részleteiben sok változás történt azóta, lényegi módosítás nem volt, magyarul legyen valaki fuvarozó vagy autóbuszvezető GKI vizsgát kell tennie. Külön említjük a két dolgot, holott egyszerre mindkettőre is megszerezhető az igazolvány, amivel a tanuló egyszerre két szakmát is szerez. Hogy melyik munkakör a kelendőbb nehéz lenne eldönteni, mindenesetre, aki szociálisabb annak inkább az autóbuszvezetői munka ajánlott, hiszen fuvarozóként jóval kevesebb emberrel találkozik a sofőr. A GKI vizsga után kapott kártya mindkét esetben öt évig érvényes, utána pedig ismeretfelújító továbbképzésen kell részt venniük azoknak, akik továbbra is be akarják tölteni a munkakörüket.
Kormány vagy iroda
Gyakran merül fel kérdésként, hogy azoknak is kell-e GKI vizsgát tenniük, illetőleg igazolványt szerezniük, akik a volán mögül az irodai székbe mennének inkább és a továbbiakban egy fuvarozó vállalkozás vezetőjeként kívánnak dolgozni, vagy esetleg saját vállalkozást szeretnének indítani. Amennyiben többet nem vesznek részt hivatásosan közúti forgalomban, úgy GKI vizsgát sem kell tenni, ebben az esetben vállalkozási képzésen kell részt venni. Sokan választják egy idő után ezt a lehetőséget, de szintén sokan ragaszkodnak elhivatottságból, vagy csupán „szerelemből” ahhoz, hogy a volán mögött maradjanak, nekik azonban öt évente kötelező a GKI vizsga. Jelentkezzen még ma, hogy Önnek is naprakész tudása és igazolványa legyen!
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!