Konkrét árak említése nélkül, kevés olyan jó befektetés van, mint egy taxis vizsga, mivel a taxis vizsgát megelőző tanfolyam mindössze három nap. Jóllehet ezen a részvétel kötelező, de valljuk be, kevés új szakma sajátítható el ennyi idő alatt.
A taxis vizsga a rövid alaptanfolyam után a hatóság által kijelölt időpontban történik, a sikeres megmérettetés után pedig a tanuló hatósági bizonyítványt kap. A teszt, szóbeli és gyakorlati részből álló taxis vizsgán számos, a tanfolyamon megtanult kérdéskör szerepel. A teljesség igénye nélkül, ilyenek például a speciális vezetéstechnikai ismeretek, hibaelhárítási ismeretek, személyszállító szerződési feltételek, utas-kommunikáció, helyi idegenforgalmi ismeretek, vagy a korszerű fedélzeti navigációs és elektronikai rendszerek ismerete. Ez utóbbi csak nem olyan rég került bele az oktatási tervbe, de a technika fejlődése szükségessé tette, arról nem beszélve, hogy egy jó navigációs eszköz nagyban megkönnyíti a taxis életét.
A taxis vizsga után
Van azonban valami, ami csak a taxis vizsga után derül ki, akkor, amikor taxisként megkezdjük a praktizálásunkat: ez pedig a monotonitástűrés. Persze mindenki abban bízik, hogy egész nap tele lesz az autója utasokkal, de egy hosszú műszak alatt, egy rosszabb éjszakán például, biztos, hogy előfordulnak majd üres órák. A taxis vizsga megszerzése így elsősorban azoknak ajánlott, akiknek jó a monotonitástűrő képessége is. Nem tűnhet komoly dolognak, pedig az, hiszen aki kevésbé bírja a monotonitást, az hamarabb elfárad az autóban és így nagyobb lesz vezetés során a baleset kockázata, nem véletlen, hogy a legtöbb koccanás ékszaka történik.
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!