Az Országos Képzési Jegyzék (OKJ) adatai szerint tavaly majdnem kétszer annyian jelentkeztek emelőgépkezelő jogosítványt szerezni, mint egy évvel korábban, ami biztosan mutatja, hogy keresett szakmáról van szó.
A szakma iránti lelkesedés fő mozgatórugója az építőipar látványos növekedése, hiszen minden nagyobb súly mozgatásához emelőgépekre van szükség, azok használatához pedig emelőgépkezelő jogosítvány szükséges. Meg kell jegyezni, hogy a tavalyi jó statisztikához, a munkaadói hozzáállás változása is hozzájárult. Évek óta szakemberhiány van mindenütt és a tőkeerős cégek felismerték, hogy hosszú távra kell tervezni a jó dolgozókkal, így a már meglévő alkalmazottakat íratják be sok helyről, az emelőgépkezelő jogosítvány megszerzését célzó tanfolyamra. A dolgozóknak is előnyös a helyzet, hiszen minél több szakmával rendelkeznek, annál jobb lesz a pozíciójuk a munkahelyükön, illetőleg a munkaerő piacon, ha esetleg a későbbiekben váltanának.
Versenyhelyzet
A szakma olyannyira lendületet kapott az utóbbi időben, a szakképzésre iratkozók közül – ide értve péket, lakatost, épületgépészt stb. – szinte fej-fej mellett végzett a targoncavezető– és az emelőgépkezelő jogosítvány megszerzéséért jelentkezők. Nyugat-Európai mintára, úgy tűnik, most jutunk el arra a felismerésre, hogy a munkaerő továbbképzése jelentősen segíti egy vállalat stabil eredményességét, ezért minél több szakképesítést próbálnak a dolgozók kezébe tömöríteni a munkaadók. Ráadásul az építőipar lendülete mellett az emelőgépkezelő jogosítvány egyéb területeken is hasznosítható, lehet az földmunkákkal, szállítmányozással vagy éppen logisztikával kapcsolatos.
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!