Az építő és anyagmozgató gép kezelője számos munkakört láthat el, gépcsoporttól függően. Egy ilyen képesítéssel el lehet helyezkedni az építőiparban, a logisztikában, raktározásban vagy éppen földmunkákat lehet végezni vele.
A szakképesítéssel rendelkező építő és anyagmozgató gép kezelője kezeli az építési és anyagmozgatási munkák elvégzéséhez használt gépeket és berendezéseket. Országos szinten jellemző a szakemberhiány, a növekvő beruházások miatt pedig – régiótól függő – egyre nagyobb igény van a szakmára, pontosabban a megfelelő szakemberekre. Nagy előnye a képzésre való jelentkezésnek, hogy nem kötődik különösebb feltételekhez, a leendő építő és anyagmozgató gép kezelőjének elegendő a nyolc általános iskolai végzettség, a betöltött 18. életév, valamint meg kell felelni az egészségügyi alkalmasságon, de ez csak a legritkább esetben okoz problémát valakinek.
Fontos a gyakorlat
Ugyanakkor, mivel az építő és anyagmozgató gép kezelőjének felelősségteljes a munkája és a balesetveszély is nagyobb, mint például egy irodai munka esetében így nem szabad félvállról venni a képzést. Például az OKJ-s emelőgépkezelőknek nem véletlenül biztosítunk csoportonként 36 órás gyakorlati képzést, bár a szakma folyamatos kihívásokat támaszt az építő és anyagmozgató gép kezelője elé, az alapokat nagyon fontos mélységében elsajátítani. Aki darun, felvonón vagy hasonló anyagmozgató gépen szeretne dolgozni, az nem csak a munkájáért, hanem a többi kollégájáért is felelősséggel tartozik. Arról nem is beszélve, hogy a gördülékeny és pontos munkavégzés nagymértékben függ az építő és anyagmozgató gép kezelőjétől.
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!