Hová parancsolja? Valószínűleg sokan hallották már ezt a mondat olvasóink közül, amikor siettükben bepattantak egy taxi anyósülésére és az is biztos, hogy sokkal kevesebben mondták. Ahhoz, hogy az anyósülésből a kormány mögé üljünk, és mi tehessünk fel olyan kérdéseket, mint a „hova tetszik?, hova lesz?, merre megyünk asszonyom?” és társai, nem is kell olyan sok minden, mint gondolnánk, sőt, kevés ilyen könnyen megszerezhető szakma van.
Hogyan születik a profi
A taxi vezetői engedély megszerzésének a feltétele a minimum két éve érvényben lévő „B” kategóriájú vezetői engedély. Rossz hír, hogy a tanfolyamon való részvétel kötelező, a jó az, hogy három napig tart. Bizony nem hetekben, hónapokban mérendő, hanem mindössze egy hétvégét kell áldozni rá, hogy valaki amatőrből, profi jelölt vezetővé váljon. Péntek – szombat – vasárnap, naponta 09:00-től 17:00 óráig zajlanak az oktatásaink, amit követően kell majd letenni a hatósági vizsgát. Ez a hatóság által kijelölt időpontban történik, a tantárgyakról és a vizsga részleteiről pedig bárki tájékozódhat honlapunkon.
Miért ne?
Tény, hogy a taxizás kedvelt szakma, sőt valahol furcsa, hogy nem űzik többen, hiszen egyrészt a fentiekből kitűnik, hogy a taxi vezetői engedély megszerzése nem olyan bonyolult dolog, másrészt pedig a felnőtt férfitársadalom jelentős része szeret is vezetni. Miért ne keresnénk akkor, azzal a kenyerüket, amit úgy is élvezünk? Ha szeretünk cseverészni és kedveljük az embereket, akkor pedig gyakorlatilag ránk szabták ezt a munkát.
Milyen formában űzhetjük
Miután sikeresen megtörtént a taxi vezetői engedély megszerzése, kétféle képen űzhetjük a taxizást: vagy valamely nagyobb taxi társaságnál helyezkedünk el, vagy pedig mi magunk csináljuk vállalkozóként. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya, az előbbi biztos hátteret kínál, az utóbbi pedig szabadságot, hogy minél sikeresebbek lehessünk, jóllehet ez már inkább a vállalkozói, mintsem a helyismeretünkről vagy a gépkocsivezetői tudásunkról szól.
Azt azért ki kell hangsúlyozni: ha vállalkozóként akar céget vezetni vagy egyéni vállalkozóként akar dolgozni, akkor a vállalkozói végzettséget sem árt megszerezni!
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!