Az áruszállítás csak akkor történhet meg biztonságosan, ha a rakomány megfelelően rögzítésre kerül. A kérdés már csak az, hogy mi is a megfelelő rögzítés, és hol lehet elsajátítani annak fortélyait.
Miért fontos az áruk megfelelő rögzítése?
Erre a kérdésre a legkézenfekvőbb válasz, hogy elkerüljük a baleseteket, illetve az esetlegesen ebből következő környezetszennyezést. Amennyiben ugyanis az árut figyelmetlenül, nem a rá vonatkozó előírások szigorú betartása mellett rögzítjük, úgy egy éles kanyar vagy egy hirtelen fékezés során felborulhat, súlyosabb esetekben le is eshet a gépjárműről, ami balesetveszélyes.
Milyen szabályok vonatkoznak az áruk rögzítésére?
Ez természetesen függ az áru jellegétől, de vannak olyan általános szabályok, amelyeket semmiképpen nem hagyhat figyelmen kívül a rakodást végző személy, illetve a sofőrnek is érdeke, hogy csakis szakszerűen rögzített áruval induljon el – a saját és utastársai biztonsága érdekében.
Fontos, hogy mindig az adott rakománynak leginkább megfelelő módot és eszközt kell kiválasztani, hiszen az egyik áruhoz jó lehet a műanyagszálas heveder, de például egy nehéz munkagéphez a láncos rakományrögzítők ajánlottak.
Ismerni kell a szabályokat
A rakomány rögzítése csak abban az esetben történhet meg biztonságosan, ha az azt végző személy(ek), illetve a sofőr – akinek minden esetben ellenőriznie kell a rögzítés szakszerűségét – tisztában vannak mind a rögzítés módozataival, mind pedig a különféle rögzítőanyagok sajátosságaival.
Ezeket az ismereteket mindenki könnyedén elsajátíthatja egy rakományrögzítési ismeretek tanfolyamon, ahol minden szükséges – így elméleti és gyakorlati – tudást megszerezhetnek az érdeklődők.
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!