Az ADR tanfolyam elvégzése minden olyan gépjárművezető számára ajánlott, aki veszélyes anyagokat szállít, akár tartányos, akár nem-tartányos formában. De miért is van szükség az ADR tanfolyam elvégzésére, és mi a képzés célja?

ADR tanfolyam és vizsga

ADR tanfolyam és vizsga

Az ADR tanfolyam célja

A tehergépjármű-vezetők számára tartott ADR tanfolyam célja, hogy a kurzuson résztvevők elsajátítsák a veszélyes anyagok, áruk szállítására vonatkozó fontos tudnivalókat. Úgy mint a járművek jelölése, illetve a veszélyes árukkal kapcsolatos ismeretek, az azok fuvarozására vonatkozó szabályok.

Erre azért van szükség, hogy a gépjármű vezetője képes legyen egy vészhelyzet elhárítására, ha a helyzet úgy hozná, valamint tisztában legyen a veszélyes áruk biztonságos szállításának feltételeivel.

Bármelyik ADR tanfolyamot is végezze el, a képzés végén Ön mindazon ismeretek birtokában lesz, amik a veszélyes anyagok biztonságos és szakszerű szállításához szükségesek.

Az ADR tanfolyam fajtái

Az ADR alap– és szakosító, ismeretfelújító, kiterjesztő tanfolyamok indulnak.

Azoknak, akik még csak most ismerkednek ezzel a területtel, az ADR alapképzések ajánlottak, mivel azonban a jogszabályok folyamatosan változnak, ezért időről időre szükség van ismeretfelújító kurzusok elvégzésére is. Az alapképesítés megszerzése után lehet szakosodni, például tartányos szállításra vagy robbanó, illetve sugárzó anyag szállítására.

Ezenkívül az ADR tanfolyam olyan speciális területeken is kínál képzéseket, mint a mezőgazdasági vegyszerszerszállító, vagy épp a veszélyes áru szállítási biztonsági tanácsadó, ha valakit ez a szakma fogna meg.

Hasonló cikkek

Az ADR vizsga örökké tart? Mindannyian tudjuk már – hiszen itt a blogon is sokszor volt róla szó –, hogy az ADR különféle tanfolyamai arra szolgálnak, hogy a veszélyes anyagokka...
Szabályok és kötelezettségek Veszélyes jellegéből adódóan az ADR előírásait a technikai haladásnak megfelelően folyamatosan fejlesztik, a módosítások és kiegészítések 2 évenként l...
Az ADR tanácsadó szerepe A veszélyes áruk szállítása tanácsadó nélkül tilos Minden olyan vállalkozásnak törvényben meghatározott kötelessége ADR vizsgát megszerzett tanácsadó...
Mi a különbség a tartányos és nem-tartányos szállí... A veszélyes áruk fuvarozása az ADR előírásai szerint tartányos vagy nem-tartányos szállítással történhet. Utóbbi esetben az árut küldeménydarabos vagy...

Minden vélemény számít!

Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!