Ha valaki frissen végzett belföldi és nemzetközi gépkocsivezető és mondjuk először keres munkát, ugyancsak örülni fog a netes találatoknak. Jóllehet a legtöbben tájékozódnak a piaci viszonyokról mielőtt kitanulnak egy szakmát, de tegyük fel, hogy valaki mégsem teszi ezt meg. Nos, ha munkát keresünk és beírjuk a Google-ba, hogy „belföldi gépkocsivezető”, vagy „nemzetközi gépkocsivezető” fülig fog érni a szánk: nem keresni, hanem válogatni kell az ajánlott munkák közül, ráadásul koránt sem kevés fizetésért.
Gépkocsivezetőnek lenni tehát jó dolog. Ami azonban a legszebb az egészben, hogy nem elérhetetlen vágyakról beszélünk, nem kell érte hosszú évekig talpalni az iskolában, csupán el kell végezni egy GKI tanfolyamot. Aminek persze azért vannak feltételei és félvállról sem lehet venni a dolgot, de ami a lényeg, hogy viszonylag biztosra lehet menni vele.
Ahhoz hogy belföldi, vagy nemzetközi gépkocsivezetők legyünk először egy alap, majd ezt követően öt évenként egy továbbképzésen kell részt venni. Nemrég a belföldi árufuvarozó és belföldi autóbuszvezetői, valamint nemzetközi árufuvarozó és nemzetközi autóbuszvezetői tanfolyamokat is ez váltotta fel, így a papír megszerzése után a lehetőségek ugyancsak kitárulnak előttünk. A megszerzett GKI igazolvány birtokában bárhol az Unió területén munkát vállalhat a gépjárművezető, ami azért nem rossz dolog, keressünk bár itthon vagy külföldön munkát.
Az általános tananyagban olyanok szerepelnek, amelyekből pár dolog ismerős is lehet, ha rendelkezünk már „C” kategóriás jogosítvánnyal. Természetesen a képzés elméleti és gyakorlati órákból áll. Az előbbiekhez olyanok tartoznak, mint a biztonsági szabályokon alapuló ésszerű vezetés, az egészségügyi, közúti közlekedési ismeretek vagy a különböző előírások ismerete és alkalmazása. A gyakorlat legalább ennyire, ha nem jobban fontos. Így, ha nemzetközi gépkocsivezetők akarunk lenni mindenképpen vegyük komolyan az oktatást, hogy méltóak legyünk erre a szép szakmára. Jelentkezzen még ma és szerezze meg a piacon is versenyképes tudását és vizsgáját!
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!