Sajnos a nyolcvanas évek derekán a “vállalkozó” szó meglehetősen negatív felhangot kapott hazánkban, részben azért, mert ez a címke legtöbb esetben nem olyan tevékenységet fedett, amire a vállalkozói képzés keretein belül képezik ki az embert.
Mi a helyzet napjainkban? A gazdasági válság óta eltelt időszak egyre tisztábban körvonalazza azt a tendenciát, hogy nem munkavállalóként, hanem saját vállalkozásban érdemes megtalálni a kenyérkereseti lehetőségeinket. A nagyvállalatoknál kialakult (és magát makacsan tartó) fluktuáció, az időről időre elkerülhetetlenül végrehajtandó leépítések nem tesznek lehetővé karrierépítést vagy stabil alkalmazotti létet. Mindeközben sok beosztott úgy érzi, hogy cége szakmai vezetősége hibákat ejt, vagy nem abba az irányba halad, amelyet ő felelősséggel kijelölne a cégnek ha az övé lenne. Ezek a paraméterek is arra presszionálják az elhivatottságot érző, jól képzett és nagy tapasztalattal rendelkező gépkocsivezetőket, hogy saját tulajdonú cégükben dolgozzanak, vagyis vállalkozást indítsanak.
Hazánkban kedvező terep nyílik cégek alapításának, hiszen különféle állami támogatások igénylésével, EU-s és hazai pályázatokon való részvétellel az induló vállalkozások sok segítséget kaphatnak.
Ugyanakkor napjainkban sem könnyű a vállalkozók élete, hiszen a szakma és a piac ismerete mellett számtalan jogszabálynak kell megfelelniük. Látható, hogy nem elég a bátorság, a kreativitás, a jó ötletek vagy az alkalmazottként megszerzett tapasztalat, ha vállalkozni szeretnénk, ennél bizony többre van szükség. A Transzport Studium különféle vállalkozói képzései minden területen felkészítik a hallgatókat arra, hogy jogilag tiszta, becsületes és nem utolsó sorban életképes vállalkozásokat indítsanak és működtessenek.
Egy önálló cégnek nem elég a szakmai vezetés, nagyon fontos, hogy az irányítást végző emberek tisztában legyenek a jogi és gazdasági környezet jellemzőivel és előírásaival. A cégvezetés önálló szakma, amelyet a vállalkozói képzés során sajátíthatunk el, majd a végzés után hozzáilleszthetjük az ismereteinket a meglévő szakterületünkhöz.
A vállalkozói képzés tandíjára kifizetett pénz sokszorosan megtérülő befektetés, hiszen segít elkerülni a jogtalanságokat, a büntetéseket, jelzőfényként navigálja a cégvezetőt a piaci változások közepette, és óriási segítséget nyújt számára, hogy saját cégét – amelyhez nyilván érzelmileg is szorosan kötődik – sikerre vigye. Jelentkezzen még ma képzéseinkre és vigye sikerre elképzeléseit és vállalkozását!
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!