A cikksorozat első részében azt kezdtük el fejtegetni, hogy a hölgyek hogy érezhetik magukat és mennyire lehetnek sikeresek az alapvetően férfias szakmának tartott taxis munkakörében. Láthattuk, hogy – ugyan a taxis vizsgát adó tanfolyamokon a hölgyek jelentkezése, illetve a női munkaerő ezen a területen még elég kisszámú, mégis – deklarálható hátrányt nem szenvednek a gyengébbik nem képviselői ezen a területen. Sőt, sok esetben kiemelkedőbben teljesítenek, egyrészt ezért, mert tisztában vannak azzal, hogy fel kell venniük a versenyt a férfiakkal, másrészt azért (és ez talán még nagyobb erő), mert a szenvedélyes érdeklődés vonzza őket erre a pályára.
Ezen kívül a taxis szakmának nem kifejezettem csak férfias oldalai vannak (mint az előző cikkben kifejtett vezetési képességek, műszaki véna vagy fizikai adottságok), hanem olyan kvalitások is szükségesek, amelyeket inkább a nőknek szoktunk tulajdonítani. Az utasfelvétel és utaskezelés gyakran nem könnyű és komoly intuíciót kívánó helyzetei, a biztonságos munkavégzéshez elengedhetetlen emberismeret, a nehézségeket és konfliktusokat feloldó empátia és gondoskodási szándék inkább a nők előjogai a mai társadalmi normák szerint (nem kizárva azt, hogy férfiak is rendelkezhetnek ezekkel a tulajdonságokkal).
A taxis vizsga gyakran nem terjed ki a munka közben tapasztalható éles és bonyolult helyzetek felismerésére és megoldására. Természetes dolog, hogy ezekben a szituációkban máshogy reagál egy nő és egy férfi, szerencsére a másik fél is mást vár el a két nem tagjaitól. A biztonság tekintetében gyakran nem is azon múlik, hogy egy nő meg tudja-e védeni magát, hogy rendelkezik-e a megfelelő testi erővel, hanem azon, hogy milyen lélekjelenléttel és beleérzéssel tudja kezelni a kényes helyzetet és a sértett ügyfelet.
Az elsősegélynyújtás területe is inkább női terület, bár egészségügyi pályán ugyanolyan arányban találkozunk nőkkel, mint férfiakkal. Ugyanakkor, ha az a kérdés, hogy egy a taxiban szülni készülő nőnek ki tud jobban segíteni, az nem a taxis vizsgán nyújtott teljesítménytől függ, és nem kétséges, hogy melyik nem képviselője lenne előnyben…
Ami a tájékozódási képességet illetve helyismeretet illeti, már a nőknek sem kell az agyukban levő térképre támaszkodni, hiszen számos eszköz áll rendelkezésre (GPS, okostelefon). Ugyanakkor – különösen hölgyek esetében, abban az értelemben nem árt helyismeret, hogy kihalt vidékre szóló fuvart, különösen éjszaka elvállalni, nem életbiztosítás, és ezt jó előre tudni…
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!