Aki veszélyes áruk szállításával akar foglalkozni, annak speciális tanfolyamokat kell elvégezni. Az ADR (azaz a francia „Accord européen relatif au transport international des marchandises dangereuses par route”, vagyis „Európai egyezmény a veszélyes áruk közúti szállításáról” rövidítése) hatálya alá tartozó veszélyes anyagokkal való munkához (rakodás, tárolás, csomagolás, szállítás) szükséges ADR tanfolyamok rendjét átlátni nem egyszerű, de az érdeklődők forduljanak hozzánk bizalommal, mindenkinek mindent elmagyarázunk!
A Tartányos és nem-tartányos, alapozó, szakosító, felújító stb. tanfolyamok rendjének kiismerése nem ördöngösség, bővebb információkért látogassák meg a Transzport Studium weboldalán a tanfolyamok leírását vagy figyeljék a blog ADR oktatással kapcsolatos cikkeit!
Nézzük az egymásra épüléseket nagy vonalakban!
Az ADR oktatás alapképzése az ADR nem-tartányos tanfolyam, amely a darabos és ömlesztett veszélyes áruk kezeléséről szól. Erre ráépülésként végezhető el a Nem-tartányos szakosító (a Nem-tartányos alapvizsga kiterjesztése az 1. é/vagy 7. áruosztályra) és az ADR Tartányos szakosító képzés, amely a folyékony és gáznemű veszélyes anyagokról szól). Ez utóbbinak azonban előfeltétele a Tartányjármű kezelése elnevezésű képzés, amely részleteiben megmutatja a szállításhoz használt jármű használatának, kezelésének és karbantartásának gyakorlatát.
ADR Tartányjármű kezelése tanfolyam
Az V. kóddal jelölt tanfolyam tulajdonképpen a tartányos tanfolyam gyakorlati részét teszi ki, így olyan jelentkezőket is várunk, akik máshol végezték el az ADR oktatások közül a Tartányos szakosítót, mégsem kaptak megfelelő gyakorlati képzést.
Az egynapos tanfolyam általában havonta egyszer indul, a Tartányos szakosítóval egy időben. Előfeltétele az ADR oktatásból a Nem-tartányos alaptanfolyam megléte, továbbá az érvényes és két évnél nem fiatalabb C kategóriás jogosítvány.
A tanfolyam végén nem állítunk ki hatósági bizonyítványt, a tanulók a képzés elvégzéséről igazolást kapnak.
Minden vélemény számít!
Ossza meg velünk a gondolatait, véleményét a cikkel kapcsolatban vagy ha kérdése van, tegye fel őket a hozzászólásokban itt vagy a közösségi médiákon! Ha tetszett a cikkünk, like-oljon minket Facebook-on, kövessen Instagram-on vagy Twitter-en, hogy ne maradjon le a legfrissebb hírekről, akciókról és cikkekről a jövőben sem!